27. Rally Prešov 2024 aj s dvoma posádkami XIQIO Racing Teamu

Tretie kolo Majstrovstiev Slovenska v rally 2024 už onedlho odštartuje a v zozname prihlásených nechýbajú ani dve posádky košického XIQIO Racing Teamu.

Prvou z nich, ktorá potešila snáď všetkých rally fanúšikov, je dvojica Igor Drotár – Imrich Ferencz. Prešovčan Igor Drotár, ak opomenieme predstavenie v rámci Rally Cemjata, súťaže, ktorá bola zaradená do seriálu MiniRally Cup. Do slovenského šampionátu sa však Igor vracia po takmer trojročnej pauze a hneď to bude s vozidlom Škoda Fabia Rally2 evo, čiže špičkovým rally náradím. Spoločne s Miňom Ferenczom toho majú najazdené veľmi veľa, čiže ak vezmeme v úvahu skúsenú rally posádku a vynikajúce vozidlo, je tu predpoklad, že Igor s Miňom sa budú snažiť bojovať medzi najrýchlejšími posádkami.


Druhá posádka, ktorá sa predstaví vo farbách XIQIO Racing Teamu bude v zložení Tomáš Struckel – Dominik Kiss. Spoločne s vozidlom Ford Escort RS2000 sa zapoja do súbojov v rámci Slovenského Rally Poháru. Rally špeciál bývalej skupiny N, ktorý má na Slovensku bohatú históriu prešiel drobným repasom, pričom Tomáš s Dominikom na ňom odštartujú prvýkrát. V rámci Slovenského rally poháru ich čakajú štyri rýchlostné skúške, ktoré sa budú konať na dvoch samostatných úsekoch.

„Rally Prešov je pre nás po Košiciach vlastne druhou domácou súťažou. Som rád, že za volant Škody Fabia Rally2 evo nášho XIQIO Racing Teamu sa po dlhšej dobe vracia Igor Drotár a na sedačku spolujazdca Miňo Ferencz. Naši mechanici Tomáš Struckel a Dominik Kiss si chceli rovnako urobiť radosť, tak prečo im nevyhovieť a nenechať ich zajazdiť si. Verím, že Prešov bude pekná a pre náš tím aj plodná súťaž,“ povedal Marián Mičák, šéf XIQIO Racing Teamu.


Foto: XIQIO Racing Team

Po piatkových preberaniach a obhliadkach tratí (28.6.2024) odštartuje samotná 27. Rally Prešov 2024 naplno v sobotu ráno (29.6.2024). Účastníkov majstrovskej súťaže čaká osem rýchlostných skúšok, účastníkov Slovenského rally poháru štyri. Cieľ je naplánovaný od 15:55 hodiny na cieľovej rampe, ktorá bude umiestnená pred Tatrand Handall Arénou v Prešove. Najskôr si ocenenia za svoj výkon prevezmú účastníci veľkých majstrovstiev a po nich poháristi. 

Miro Majláth