Ďalší úspech Škody Fabia Rally2 evo slovenského XIQIO Racing Teamu

350212506_1454144941991176_6407600264266532308_n
Foto: XIQIO Racing Team

Posádka Vincze – Percze so slovenskou Škodou Fabia Rally2 evo zvíťazila na Salgó Rally 2003.


Foto: XIQIO Racing Team

Absolútnym víťazstvom súťažnej posádky Ferenc Vincze – Nándor Percze skončilo druhé kolo maďarských rally majstrovstiev – Salgó Rally 2023. Posádka jazdiaca na vozidle Škoda Fabia Rally2 evo slovenského XIQIO Racing Teamu ovládla už počas prvej etapy podujatie Salgó Rally 2023, keď vyhrala všetky rýchlostné skúšky, okrem jednej. Druhá etapa súťaže mala rovnaký priebeh, pričom súťažná posádka vyhrala okrem jedinej rýchlostnej skúšky všetky ostatné. V cieli dvojetapovej súťaže tak Ferencovi s Nándorom patrilo absolútne víťazstvo v rámci Salgó Rally 2023 a s tým spojený plný počet bodov v rámci maďarských rally majstrovstiev. Od druhej posádky absolútneho poradia ich pritom v cieli celej súťaže delilo viac ako pol minúty.

„Súťaž bola veľmi náročná a súboje v jednotlivých rýchlostných skúškach veľmi tesné. Ferencovi a Nándorovi gratulujem k ďalšiemu perfektnému výkonu a super výsledku. Som rád, že naša Škoda Fabia Rally2 evo fungovala špičkovo a chalani sa tak mali možnosť plne venovať svojej práci. Ak vezmeme v úvahu fakt, že na štarte bolo viac ako stotridsať súťažných posádok, z ktorých sa mnohé nevyhli technickým poruchám, či haváriám, som nadmieru spokojný. Posádka doviezla naše auto do cieľa bez akéhokoľvek poškodenia. Samozrejme to neznamená, že by sme Škodu Fabia Rally2 evo kompletne neskontrolovali. Treba ju totiž pripraviť na ďalšiu súťaž,“ povedal Marián Mičák, šéf slovenského XIQIO Racing Teamu.


Foto: XIQIO Racing Team

Škoda Fabia Rally2 evo, slovenského XIQIO Racing Teamu sa predstaví s posádkou Ferenc Vincze – Nándor Percze na rally tratiach znova už o tri týždne, keď bude štartovať na 56. Mecsek Rally 2023.


Foto: XIQIO Racing Team

Miro Majláth