Ďalšie víťazstvo Škody Fabia Rally2 evo XIQIO Racing Teamu

6
Foto: XIQIO Racing Team

Deväť víťazstiev na rýchlostných skúškach z celkovo jedenástich možných, viac ako jeden a pol minútový náskok v cieli. Tak skončil Rajd Wisly 2023 z pohľadu posádky Wróblewski – Wróbel.


Foto: XIQIO Racing Team

Jednoznačné víťazstvo však nebolo jednoduché dosiahnuť. Aby sa tak stalo, musela súťažná posádka Kacper Wróblewski – Jakub Wróbel absolvovať spoločne s vozidlom Škoda Fabia Rally2 evo slovenského XIQIO Racing Teamu dvojetapovú súťaž o dĺžke takmer päťsto kilometrov, ale aj jedenásť rýchlostných skúšok. Ich spoločná dĺžka bola takmer stodvadsaťpäť kilometrov. Rýchlostné skúšky boli veľmi náročné, k čomu v druhej etape veľkou mierou prispelo aj daždivé počasie. Trať sa v daždi stala naozaj nevyspytateľnou a stačila iba malá jazdecká nepozornosť, alebo drobná technická porucha vozidla a všetko mohlo dopadnúť úplne inak. Nakoniec však posádka Kacper Wróblewski -Jakub Wróbel s vozidlom Škoda Fabia Rally2 evo, ktoré pripravuje slovenský XIQIO Racing Team všetko bez problémov zvládla a v cieli súťaže sa tešila z absolútneho víťazstva.

„Som neskutočne šťastný, že naša Škoda Fabia Rally2 evo opäť vyhrala. Nebolo to jednoduché, ale stalo sa to skutočnosťou. Kacper s Jakubom tak vyhrali s nami pripravovaným autom už tretie podujatie v rade. Je vidieť, že naši mechanici dokážu auto pripraviť na každú súťaž na sto percent, za čo by som im rád aj touto cestou chcel poďakovať. Samozrejme moja vďaka za výborný výkon patrí aj samotnej posádke. Bez jej perfektného výkonu by sme nebrali ďalšie víťazstvo,“ zhodnotil šéf slovenského XIQIO Racing Teamu Marián Mičák.


Foto: XIQIO Racing Team

Slovenský XIQIO Racing Team po návrate z Poľska čaká okamžite množstvo roboty. Treba kompletne skontrolovať Škodu Fabia Rally2 evo, keďže už počas nadchádzajúceho víkendu bude v Maďarsku bojovať súťažná posádka, ktorá už má v predstihu zabezpečený maďarský majstrovský titul Ferenc Vincze – Nándor Percze o ďalšie body v rámci maďarských rally majstrovstiev. O tom, ako to bude v Maďarsku si povieme viac v inom článku.

Miro Majláth