Igor Drotár na štarte Rally Prešov 2024

Legenda slovenskej rally scény, miláčik fanúšikov, Igor Drotár sa vracia na slovenské rally trate. Stane sa tak v rámci Rally Prešov 2024.


Počas posledného júnového víkendu odštartuje tretie kolo Majstrovstiev Slovenska v rally 2024 v Prešove. Zoznam prihlásených sa postupne zapĺňa, pričom v ňom už dnes figuruje aj miláčik rally fanúšikov, Igor Drotár z Prešova. Práve domáce trate zvolil Igor pre svoj návrat medzi najrýchlejších slovenských rallystov.

„Som nesmierne šťastný, že sa po dlhšej pauze budem môcť predstaviť fanúšikom rally športu v rámci slovenského rally šampionátu. A ešte šťastnejší som za to, že sa tak stane v mojom rodnom Prešove. Nikdy som sa netajil túžbou vrátiť sa na rally trate a musím poďakovať všetkým za to, že sa tak deje. Veľmi sa na to teším a všetkých pozdravujem,“ povedal Igor Drotár.


Igor sa predstaví v spolupráci so Škodou Fabia Rally2 košického XIQIO Racing Teamu, pričom noty mu v tomto špičkovom rally špeciále, ovenčenom dvoma absolútnymi rally titulmi, či už v Čechách, ale aj Maďarsku, bude čítať Imrich Ferencz.

„Teší ma že to vyšlo. S Igorom sme spolupracovali niekoľko rokov a vždy to bola výborná a obojstranne veľmi dobrá spolupráca. Keď sa naskytla možnosť, samozrejme Igor bol moja prvá voľba. Teším sa na spoluprácu a urobíme všetko čo sa dá aby to bol špičkový comeback, so všetkým čo k nemu patrí,“ doplnil Marián Mičák, šéf slovenského XIQIO Racing Teamu.


Pre istotu všetkým priaznivcom rally súťaží pripomíname, že Rally Prešov 2024 odštartuje v dňoch 28. – 29.6.2024 v Prešove a jeho okolí.

Miro Majláth