Rally Győr 2023 aj so Škodou Fabia XIQIO Racing Teamu

IMG_0664
Foto: XIQIO Racing Team

Takmer stoštyridsať súťažných posádok v rôznych kategóriách sa predstaví v rámci Győr Rally 2023, piateho kola maďarských rally majstrovstiev. Medzi nimi aj posádka Vincze – Percze.


Foto: XIQIO Racing Team

Ako už viete práve maďarská posádka Ferenc Vincze – Nándor Percze sa tohtoročného seriálu maďarských rally majstrovstiev zúčastňuje so Škodou Fabia Rally2 evo pripravovanou slovenským XIQIO Racing Teamom. Inak tomu nebude ani v rámci piateho kola maďarských rally majstrovstiev, Győr Rally 2023, súťaže ktorá odštartuje v dňoch 8. – 10.9.2023.

„S posádkou Ferenc Vincze – Nándor Ferencz máme dohodu na celú tohtoročnú sezónu maďarských majstrovstiev, ako aj na ďalšie podujatia, ktoré by eventuálne mohla posádka absolvovať mimo majstrovstva. Táto spolupráca je z oboch strán na vysokej úrovni, pričom posádka podáva na každej súťaži výborné výkony. Je tu dokonca možnosť, že už na Győr Rally 2023 by v predstihu mohla získať absolútny titul Maďarska v rally. Ale nepredbiehajme, uvidíme ako sa bude súťaž vyvíjať, snáď v jej závere budeme môcť oslavovať. Győr Rally sa do maďarských majstrovstiev vracia po viacerých rokoch a veríme, že svojou organizáciou v dobrom prekvapí,“ zhodnotil pre súťažou šéf XIQIO Racing Teamu, Marián Mičák.


Foto: XIQIO Racing Team

Győr Rally 2023, ako už bolo povedané sa vracia do maďarského rally šampionátu po viacerých rokoch. Organizátor pre všetky posádky pripravil dvojetapovú súťaž, ktorej trať bude mať celkovú dĺžku takmer päťstotridsať kilometrov. V tomto počte bude zahrnutých aj jedenásť rýchlostných skúšok v súhrnnej dĺžke takmer stoštyridsať kilometrov. Štart prvého meraného úseku je naplánovaný na sobotu (9.9.2023) od 8 hodiny 43 minúty, pričom organizátor pripravil na tento deň aj jednu divácky veľmi atraktívnu mestskú rýchlostnú skúšku v centre mesta Győr. Cieľ súťaže bude v nedeľu (10.9.2023), pričom prvú súťažnú posádku môžu diváci očakávať na cieľovej rampe od 15 hodiny 30 minúty.


Foto: XIQIO Racing Team

Miro Majláth