Škoda Fabia Rally2 evo košického XIQIO Racing Teamu opäť úspešná

Po tom, čo Škoda Fabia Rally2 evo získala absolútny maďarský rally titul, pokračuje úspešne aj na poľskej rally scéne s posádkou Kacper Wróblewski – Jakub Wróbel.


Po niekoľkých víťazstvách v priebehu tohtoročnej sezóny dosiahla posádka Kacper Wróblewski – Jakub Wróbel v priebehu uplynulej soboty na druhé miesto absolútneho poradia v rámci podujatia 61. Rajd Barbórka 2023 vo Varšave. Napriek faktu, že podujatie sa nezapočítavalo do oficiálneho majstrovstva Poľska, bol Rajd Barbórka preplnený takmer celou poľskou rally špičkou. Trate boli síce situované do niekoľkých špeciálnych miest, ako je napríklad Autodrom. Tu sa konali rýchlostné skúšky, ktoré jednoznačne neboli jednoduché. Na nich sa striedali technické, ale aj veľmi rýchle úseky. Kacper s Jakubom všetko zvládli absolútne bez problémov a tak, ako sme už spomínali, v cieli im nakoniec patrilo druhé miesto absolútneho poradia.

„Opäť naša Škoda Fabia Rally2 evo spoločne s Kacperom a Jakubom dokázali, že auto je špičkovo pripravené. Na prvé miesto strácali veľmi málo. Na víťazov stratili iba pár sekúnd. Kacper s Jakubom si to užili. Som rád, že chalani zbytočne neriskovali, ale zároveň dokázali jazdiť veľmi rýchle. Je pravda, že v poslednom teste dostali penalizáciu päť sekúnd za to, že zvalili jeden sud, ktorý slúžil ako retardér, napriek tomu si svoje umiestnenie udržali. Aj na takomto podujatí dokázali, že patria k absolútnej poľskej rally špičke. Za tento výkon im pekne ďakujem a rád by som poďakoval aj mechanikom nášho XIQIO Racing Teamu, ktorí napriek veľkej zime dokázali robiť svoju robotu na viac ako sto percent,“ povedal po súťaži Marián Mičák, šéf slovenského XIQIO Racing Teamu.


Je začiatok mesiaca december a možno by sa zdalo, že tohtoročná rally sezóna je už u konca. Pravdou však je, že rallystov ešte čaká podujatie na Hungaroringu. A je dosť možné, že v rámci Szilveszter Rally 2023 sa predstaví aj Škoda Fabia Rally2 evo slovenského XIQIO Racing Teamu. Ak sa tak stane, určite vás budeme vopred informovať.

Miro Majláth