Škoda Fabia Rally2 evo slovenského XIQIO Racing Teamu opäť úspešná

Dva víkendy po sebe si natvrdo odpracovala Škoda Fabia Rally2 evo, najskôr na Rally Veszprém a teraz na 32. Marma Rajd Rzeszowski 2023. 


Zatiaľ čo v rámci maďarských rally majstrovstiev za volant Škody Fabia Rally2 evo usadá výhradne Ferenc Vincze, v poľskom Rzeszowe sa premiérovo z volant vozidla, ktoré predtým sedlal Jan Kopecký, sa posadil Kacper Wróbelwski so spolujazdcom Jakubom Wróbelom. Napriek faktu, že Kacper dlhých desať mesiacov na rally súťažiach neštartoval, v rámci 32. Marma Rajd Rzeszowski 2023 vybojoval spoločne s Jakubom druhé miesto v poľskom šampionáte. V rámci seriálu FIA European Rally Trophy a seriálu FIA Central European Zone dojazdila dvojica na treťom mieste. To všetko na vozidle pripravovanom košickým XIQIO Racing Teamom.

„Do spolupráce s Kacperom Wróblewskim sme išli prvýkrát a musím povedať, že vôbec neľutujeme. Celý tím, ale aj samotný jazdec sú veľmi sympatickí a veľmi rozumní ľudia. Samozrejme spolujazdca Jakuba Wróbela sme z pôsobenia v slovenskom rally šampionáte poznali. Naši mechanici, ako sme už spomínali v predchádzajúcej správe, sa počas týchto dvoch víkendov poriadne nadreli, veď hneď po Veszpréme museli premontovať šotolinový podvozok za asfaltový. Hneď nato absolvovali s Kacperom krátky test pri ktorom urobili nastavenia na Rzeszow, no a následne už štartovala samotná súťaž. Tá ako vieme je každý rok veľmi náročná, ale Kacper s Jakubom ju zvládli doslova excelentne. Dojazdili za Grzybom, ktorý je tu doma iba so šestnásť sekundovou stratou a to fakt super výkon po tej dlhej dobe čo Kacper nejazdil. Som rád, že sa podarilo naštartovať našu spoluprácu a pevne verím, že bude pokračovať aj naďalej. Veľká vďaka patrí mechanikom nášho tímu, ale aj samotnej posádke za špičkovo odvedenú prácu,“ zhodnotil Marián Mičák, šéf XIQIO Racing Teamu.


Slovenský XIQIO Racing Team ešte presne nevie, kde jeho Škoda Fabia Rally2 evo bude štartovať. Určite to bude začiatkom mesiac september v Gyori, otvorená je však aj iná možnosť. Ak by sa stala skutočnosťou, budeme vás vopred informovať.


Miro Majláth