Škoda Fabia Rally2 evo XIQIO Racing Teamu ovenčená ďalším absolútnym titulom

IMG_1199
Foto: XIQIO Racing Team

To, že Škoda Fabia Rally2 evo z dielní slovenského XIQIO Racing Teamu má iba tie najvyššie ambície bolo jasné už od momentu jej zakúpenia. Teraz získal maďarský titul absolútneho majstra v rally.


Foto: XIQIO Racing Team

Po tom, ako v minuloročnej sezóne s touto kráskou vybojoval v Čechách majstrovský titul Jan Kopecký, bola Škoda Fabia Rally2 evo zakúpená práve košickým XIQIO Racing Teamom. Ale o tom sme vás informovali už začiatkom tohtoročnej sezóny. Ďalšie kroky tohto továrenského špeciálu smerovali do maďarských rally majstrovstiev, pričom za jej volantom sa predstavil Ferenc Vincze. Sedačku spolujazdca obsadil Nándor Percze a spoločne začali vyhrávať podujatia zaradené do maďarského rally šampionátu. A treba povedať, že tejto štvorici (jazdec + spolujazdec + Škoda Fabia Rally2 evo + XIQIO Racing Team) sa naozaj darilo výborne. Výsledkom je zisk absolútneho titulu Majstra Maďarska v rally za sezónu 2023. Navyše sa tak udialo v predstihu, na práve ukončenej Győr Rally 2023.


Foto: XIQIO Racing Team

„Bola tam veľká šanca, že posádka Ferenc Vincze – Nándor Percze s našou Škodou Fabia Rally2 evo získajú majstrovský titul už na súťaži v Győri, ale radšej sme to nespomínali, aby sme náhodou niečo nezakríkli. A podarilo sa. Ferenc s Nándorom išli celú súťaž veľmi pekne, bez akýchkoľvek chýb a krízoviek. Škoda Fabia Rally2 evo fungovala vďaka starostlivosti našich mechanikov rovnako na tisíc percent. Chalani dojazdili na druhom mieste absolútneho poradia, to však vôbec nevadí, nebolo treba riskovať. Toto umiestnenie im bodovo stačí na titul. Som naozaj veľmi šťastný a aj touto cestou by som chcel ešte raz posádke zagratulovať k titulu. Moja vďaka patrí celému nášmu tímu za perfektnú starostlivosť o vozidlo,“ zhodnotil šéf slovenského XIQIO Racing Teamu Marián Mičák.


Foto: XIQIO Racing Team

Po tomto výraznom úspechu síce príde na rad aj krátka oslava, ale hneď po nej XIQIO Racing Team pokračuje ďalej. Bude totiž treba kompletne skontrolovať a pripraviť Škodu Fabia Rally2 evo na ďalšiu súťaž v Poľsku. V tomto prípade to bude Rajd Wisly 2023 počas posledného septembrového víkendu.


Foto: XIQIO Racing Team

Miro Majláth