Škoda Fabia Rally2 evo XIQIO Racing Teamu s ďalším víťazstvom

IMG_0670
Foto: XIQIO Racing Team

Tretie kolo maďarského rally šampionátu poriadne preverilo nielen súťažnú posádku, ale aj mechanikov slovenského XIQIO Racing Teamu a Škodu Fabia Rally2 evo.


Foto: XIQIO Racing Team

Účastníci tretieho kola maďarského rally šampionátu sa museli vysporiadať nielen z ťažkými traťami, ale aj poriadnymi vrtochmi počasia. Vďaka silným búrkam musel organizátor 56. Mecsek Rally 2023 dokonca zrušiť v prvej etape z celkovo šiestich rýchlostných skúšok celú polovicu. Na mesto Pécs, kde sa súťaž konala sa totiž v piatok podvečer začala valiť neskutočne veľká búrka. Slovenský XIQIO Racing Team, ktorý pripravuje vozidlo Škoda Fabia Rally2 evo pre maďarskú posádku Ferenc Vincze – Nándor Percze, tak mala plné ruky práce nielen so samotnou prípravou vozidla, ale aj zachraňovaním servisu.

„V prvej etape musel organizátor 56. Mecsek Rally 2023 zrušiť tri rýchlostné skúšky. Dôvodom bolo varovanie meteorológov, že na mesto Pécs a jeho okolie sa valí veľká supercela z Chorvátska. Všetky zúčastnené tímy tak museli zbaliť svoje servisné miesta a zavrieť autá do prívesov. Samozrejme ráno sme zase museli všetko nanovo postaviť a keďže sa počasie umúdrilo, mohla pokračovať aj samotná súťaž. Posádke jazdiacej s našim autom sa už v piatok darilo bojovať o víťazstvo, pričom po treťom teste im patrilo v rámci bodovania v šampionáte prvenstvo. V absolútnom poradí to bolo druhé miesto za vozidlom špecifikácie WRC, ktoré však v rámci maďarských majstrovstiev neboduje. V sobotu okrem prvého testu na všetkých ostatných dojazdili Ferenc s Nándorom v rámci šampionátu na prvej priečke. Vo výsledku to znamenalo, že už na tretej súťaži v rade brali absolútne víťazstvo a upevnili si pozíciu lídra v šampionáte. Bolo to super a ja som veľmi spokojný. Ďakujem mechanikom Tomášovi, Dominikovi, Otíkovi a Davidovi a samozrejme posádke, čiže Ferencovi a Nándorovi za výborný výkon,“ zhodnotil Marián Mičák, šéf košického XIQIO Racing Teamu.


Foto: XIQIO Racing Team

Škoda Fabia Rally2 evo slovenského XIQIO Racing Teamu sa opäť predstaví v akcii začiatkom mesiaca august na 29. Veszprém Rallye 2023. Keďže táto súťaž sa bude konať na nespevnenom povrchu, mechanikov tímu okrem kontroly vozidla teraz čaká aj prehadzovanie asfaltového podvozku za šotolinový.


Foto: XIQIO Racing Team

Miro Majláth