Slovenský XIQIO Racing Team a víťazstvo Škody Fabia Rally2 evo na Rally Silesia

376737927_812133907583035_3654989064296108004_n

Pre slovenský XIQIO Racing Team sa druhý septembrový víkend v roku 2023 zapíše veľkými písmenami. V Maďarsku to bol zisk titulu, v Poľsku absolútne víťazstvo.

Po domácej Škode Fabia Rally2 evo, s ktorou dosiahla v Maďarsku zisk absolútneho rally titulu posádka Vincze – Percze, oslavoval zároveň XIQIO Racing Team aj víťazstvo v Poľsku, na Rally Silesia 2023. Tu sa predstavila s vozidlom Škoda Fabia Rally2 evo zapožičaného XIQIO Racing Teamom z Keane motorsport posádka Kacper Wróblewski – Jakub Wróbel. No a súťaž jednoducho absolútne vyhrala.

„Ono sa to možno zdá také jednoduché, že vyhrala. Ale v skutočnosti to bol tuhý boj až do úplného konca. Je pravda, že už od štvrtej rýchlostnej skúšky bola posádka Wróblewski – Wróbel v priebežnom vedení. Potom však prišla siedma rýchlostná skúška a na jednom na jednom z kolies praskla brzdová hadička a bola z toho strata takmer dvadsať sekúnd. To posádku posunulo okamžite z vedúcej priečky až na tretiu. No a od tohto momentu začala naháňačka o sekundičky. Posun na druhé miesto priebežného poradia prišla až v desiatej rýchlostnej skúške, no a na prvé miesto v predposlednom úseku. Ale náskok bol tak maličký, že sa všetko mohlo ešte zvrtnúť v náš neprospech. Kacper s Jakubom to však dali s prehľadom a vyhrali aj poslednú rýchlostnú skúšku, ktorá bola zároveň aj Power Stage. Boli to nervy, ale aj to patrí k rally športu. Rád by som poďakoval posádke a mechanikom za výborne odvedenú robotu. Takýto víkend sme ešte v XIQIO Racing Teame nemali a pevne verím, že to nebol prvý a posledný, ale zažijeme ich ešte viacero,“ opísal dianie na súťaži v Poľsku Marián Mičák, šéf košického XIQIO Racing Teamu.

So slovenským XIQIO Racing Teamom, ale aj posádkou Kacper Wróblewski – Jakub Wróbel sa opäť stretneme počas posledného septembrového víkendu. V tomto prípade sa bude jednať o Rajd Wisly 2023.