Slovenský XIQIO Racing Team opäť ožíva

IMG_0310
Foto: XIQIO Racing Team

V minulých rokoch sa XIQIO Racing Teamu zúčastňoval na viacerých rally súťažiach v roku. Buď to bolo priamo ako súťažiaci, alebo aspoň s technikou. V poslednej roku sa však tím nejako vytratil.

Dôvod je veľmi jednoduchý. Tímovú Škodu Fabia R5 sa podarilo predať a tím musel čakať sa na kúpu novšej techniky. Ten čas nastal práve teraz a do tímových dielní XIQIO Racingu dorazila Škoda Fabia Rally2. A nie hocijaká, ale hviezdna, po Janovi Kopeckom, viacnásobnom českom majstrovi a bývalom továrenskom jazdcovi Škoda Motorsport Teamu. 

„Áno, kúpili sme Škodu Fabia Rally2, s ktorou v minuloročnej sezóne jazdil Jan Kopecký. Som naozaj rád, že sa to podarilo. XIQIO Racing Team bude toto auto pripravovať na rally súťaže a prenajímať vybraným klientom. Máme však už dohodnutú spoluprácu na sezónu 2023 s maďarskou posádkou:


Foto: XIQIO Racing Team

VINCZE Ferenc – PERCZE Nándor. 

Premiéru s našou Škodou Fabia Rally2 bude mať táto dvojica už počas nadchádzajúceho víkendu na podujatí v Székeszfehérváre,“ vysvetlil návrat na rally trate manažér slovenského XIQIO Racing Teamu, Marián Mičák.

Rally Székesfehérvár 2023 odštartuje v dňoch 31.3. – 2.4.2023 ako prvé kolo tohtoročného maďarského rally šampionátu. Súťažných posádok je prihlásených viac ako šesťdesiat. Organizátor pre všetkých zúčastnených pripravil poriadne náročnú šotolinovú súťaž. A prvou posádkou, ktorá sa vydá bojovať s nástrahami tratí bude dvojica Vincze Ferenc – Percze Nándor s vozidlom slovenského XIQIO Racing Teamu.

O tom, ako sa spomínanej posádke darilo na podujatí Rally Székesfehérvár 2023 vás budeme informovať po víkende.