XIQIO Racing smeruje na 47. Rajd Cieszyńska Barbórka

Slovenský XIQIO Racing Team po mesačnej prestávke smeruje opäť do boja. Teraz to bude s poľskou posádkou Kacper Wróblewski – Jakub Wróbel na rally súťaži v Poľsku.


Orlen Oil 47. Rajd Cieszyńska Barbórka 2023. Tak znie kompletný názov podujatia na ktorom sa medzi šesťdesiatkou súťažných posádok predstaví so štartovým číslom aj dvojica Kacper Wróblewski – Jakub Wróbel. Spoločnosť na šestici rýchlostných skúšok im bude robiť vozidlo Škoda Fabia Rally2 evo pripravovaná slovenským XIQIO Racing Teamom. 

„Som rád, že smerujeme do Poľska na ďalšie rally podujatie. Ako všetci dobre vedia v tohtoročnej sezóne našu Škodu Fabia Rally2 evo používala nielen spomínaná poľská posádka Kacper Wróblewski – Jakub Wróbel, ktorí s týmto vozidlom dosiahli niekoľko víťazstiev, ale aj maďarská posádka Ferenc Wincze – Nándor Percze. Práve táto dvojica dotiahla tohtoročnú spoluprácu až ku zisku absolútnych majstrov Maďarska v rally. Som veľmi šťastný, že máme za sebou takéto výsledky a že naše auto vždy videlo cieľovú rampu. Verím tomu, že sa našim posádkam bude dariť aj v rámci posledných súťaží v sezóne. Prvé z nich odštartuje počas víkendu v Poľsku,“ zhodnotil Marián Mičák, šéf košického XIQIO Racing Teamu. 


Podujatie Orlen Oil 47. Rajd Cieszyńska Barbórka 2023 odštartuje v dňoch 17. – 18.11.2023 v meste Cieszyn, kde organizátor pre všetkých zúčastnených pripravil súťaž v rámci ktorej budú musieť absolvovať šesť rýchlostných skúšok. Ich súhrnná dĺžka pritom bude takmer päťdesiat kilometrov a celková dĺžka trasy súťaže viac ako dvesto. O tom, ako sa darilo posádke Kacper Wróblewski – Jakub Wróbel a Škode Fabia Rally2 evo slovenského XIQIO Racing Teamu na tomto podujatí, vás budeme informovať po víkende.

Miro Majláth