XIQIO Racing Team a siedme miesto na Mecsek Rally 2024

6196b3d3
Foto: XIQIO Racing Team

Slovenský XIQIO Racing Team počas uplynulého víkendu absolvoval so svojou Škodou Fabia Rally2 evo ďalšiu rally súťaž, v tomto prípade 57. Mecsek Rally 2024.


Foto: XIQIO Racing Team

Za volant súťažnej Škody Fabia Rally2 evo, ako už asi tušíte sa posadil József Trencsényi a na sedadlo spolujazdca Gábor Verba. Podujatie bolo zaradené do seriálu FIA European Historic Rally Championship, seriálov FIA Central European Zone súdobých, ale aj historických vozidiel, Mitropa Rally Cupu a samozrejme do viacerých maďarských majstrovstiev a na štart sa postavilo viac ako stopäťdesiat súťažných posádok.


Foto: XIQIO Racing Team

József s Gáborom so Škodou Fabia Rally2 evo slovenského XIQIO Racing Teamu samozrejme bojovali počas celej súťaže medzi desiatkou najrýchlejších posádok. V priebehu dvoj etapovej súťaže absolvovali takmer päťstoosemdesiat kilometrov, ale aj dvanásť rýchlostných skúšok v dĺžke viac ako stošesťdesiatpäť kilometrov. V prvej polovici rýchlostných skúšok, ktoré absolvovali počas prvej etapy, patrila Józsefovi Trencsényimu a Gáborovi Verbovi desiata priečka priebežného poradia. V druhej etape dosahovali v jednotlivých meraných úsekoch lepšie výsledky, čo ich v záverečných výsledkoch posunulo na siedme miesto absolútneho poradia.


Foto: XIQIO Racing Team

„Bola to veľmi napínavá súťaž. V prvej etape jazdili József s Gáborom stále okolo desiateho miesta, ale v druhej sa zrýchlili. Som rád, že naša Škoda Fabia Rally2 evo jazdila bez jediného problému a zase všetkým dokázala, že máme perfektne pripravené a spoľahlivé auto. Posádke gratulujem k výsledku a mechanikom XIQIO Racing Teamu ďakujem za perfektnú prípravu auta. Som maximálne spokojný,“ zhodnotil Marián Mičák, šéf XIQIO Racing Teamu.


Foto: XIQIO Racing Team

Teraz čaká Škodu Fabia Rally2 evo v dielňach XIQIO Racing Teamu kompletná kontrola a voľný víkend. Po ňom sa s tímom a autom stretneme v Prešove, kde si za volant škodovky sadne legenda slovenského rally športu, Igor Drotár.

Miro Majláth