XIQIO Racing Team a úspešná premiéra so Škodou Fabia Rally2

IMG_0368
Foto: XIQIO Racing Team

Slovenský XIQIO Racing Team úspešne absolvoval počas víkendu prvé kolo maďarských rally majstrovstiev. Posádke Vincze – Percze patrilo v cieli druhé miesto absolútneho poradia.


Foto: XIQIO Racing Team

Maďarský rally šampionát otvorila náročná šotolinová súťaž pod názvom 29. Székesfehérvár Rallye 2023. Tú absolvovala novozaložená súťažná posádka Ferenc Vincze – Nándor Percze s vozidlom Škoda Fabia Rally2, ktoré pripravuje slovenský XIQIO Racing Team. A treba povedať, že celú súťaž nielen auto, ale aj posádka fungovali veľmi dobre. V prvom súťažnom dni spoločne nenašli premožiteľov, pričom im patrilo prvé miesto absolútneho poradia. V druhom súťažnom dni Ferenczovi celkom nesadli dve rýchlostné skúšky, čo znamenalo, že v absolútnom poradí sa posádka posunula na štvrté miesto absolútneho poradia. V poslednej teste však opäť poriadne zatiahli a v rámci druhého súťažného dňa tak nakoniec finišovali na druhom mieste absolútne. Na cieľovej rampe, boli za celú súťaž 2 dni dojazdili na druhom mieste, pričom na cieľovej rampe 29. Székesfehérvár Rallye 2023 brala posádka poháre za druhé miesto.

„Ja osobne šotolinu veľmi nemusím a ani nie som na nej úplne doma. Ale teraz to vyšlo a ja som veľmi spokojný so štartom do sezóny a s našim umiestnením. S Nándorom sme išli spolu prvýkrát, ale všetko dobre fungovalo a my sme si aj ako ľudia sadli. Veľká vďaka patrí Mariánovi Mičákovi a jeho XIQIO Racing Teamu za to, že Škodu Fabia Rally2 v rekordne krátkom čase perfektne pripravili na túto súťaž,“  povedal v cieli súťaže Ferenc Vincze.


Foto: XIQIO Racing Team

Z takéhoto umiestnenia mal veľkú radosť aj majiteľ vozidla a XIQIO Racing Team, Marián Mičák:

„V prvom rade  by som rád pogratuloval posádke k výbornému umiestneniu. Chcel by som poďakovať Ferencovi a Nándorovi, že priviezli auto celé a neporušené do cieľa a navyše urobili aj dobrý výsledok. Teraz nás čaká množstvo práce, aby sme Škodu Fabia Rally2 prestavali späť na asfaltovú verziu, ale všetko určite zvládneme bez problémov.“

 
Foto: XIQIO Racing Team

Ďalším podujatím na ktorom bude pokračovať spolupráca slovenského XIQIO Racing teamu a posádky Ferenc Vincze jr. – Nándor Percze bude Šalgo Rally 2023. Podujatie odštartuje počas posledného víkendu v mesiaci máj. Viac informácií vám prinesieme pred štartom súťaže.

Miro Majláth