XIQIO Racing Team a výborný výkon v rámci Tarmac Masters v Poľsku

Ako sme vás už pred víkendom informovali, spoločné snaženie poľskej posádky Kacper Wróblewski a Jakub Wróbel a slovenského XIQIO Racing Teamu pokračovalo v rámci Tarmac Masters.

Kacper Wróblewski - Jakub Wróbel so Škodou Fabia Rally2 evo, ktorú pre posádku zabezpečoval slovenský XIQIO Racing Team dojazdili na nádhernom druhom mieste v rámci 5. Turbojulita Rally 2023. Toto podujatie bolo zaradené ako štvrté kolo poľských asfaltových majstrovstiev. Organizátor pre všetkých súťažiacich pripravil trať o celkovej dĺžke takmer dvestotridsať kilometrov. V tomto počte bolo už započítaných aj päťdesiat kilometrov meraných, pričom tie boli rozdelené do šestice rýchlostných skúšok. Tie sa konali v okolí mesta Wałbrzych, ktoré leží na juhu Poľska, neďaleko hraníc s Českou republikou.


Pri pohľade na samotnú súťaž, treba iba konštatovať, že Kacper Wróblewski a Jakub Wróbel sa svojej úlohy zmocnili viac ako dobre. V prvej rýchlostnej skúške im síce patrilo tretie miesto, v druhom teste však ihneď poskočili na druhé miesto priebežného poradia. V treťom a štvrtom teste si opäť pripísali na svoje konto opäť „iba“ tretie miesta, vždy sa však jednalo iba o pád desatín sekundy. Navyše v štvrtom meranom úseku navyše boli na pár sekúnd mimo trať, pričom jej zhasol motor. Nasledovalo jeho okamžité oživenie motora a ďalšia „paľba“ ďalej. V piatej rýchlostnej skúške si však vynahradili predchádzajúcu smolu a predposlednú rýchlostnú skúšku vyhrali absolútne. Toto ich posunulo na druhé miesto priebežného poradia, pričom v poslednom teste si svoju pozíciu druhým miestom postrážili.


Kacper Wróblewski spoločne s Jakubom Wróbelom a Škodou Fabia Rally2 evo, ktorú pre nich z Keane motorsport zabezpečoval slovenský XIQIO Racing Team v cieli podujatia 5. Turbojulita Rally 2023 brali druhé miesto absolútneho poradia. Z toho mal veľkú radosť aj šéf slovenského XIQIO Racing Teamu, Marián Mičák: 

„Gratulujem chlapcom k skvelému výkonu. Nestratili sa vo veľmi silnej konkurencii, jazdili výborne a výsledok sa dostavil. Moja vďaka patrí Keane motorsportu za ústretovosť pri zapožičaní vozidla, ale ja zmiešanej partii mechanikov z našich oboch tímov. Všetci podali perfektný výkon. Verím, že si to spoločne zopakujeme aj budúci víkend, keď spomínaná posádka s rovnakým autom odštartuje v rámci poľskej Rally Ślaska.“

Slovenský XIQIO Racing Team okrem spomínanej säťaže zaradenej do poľských rally majstrovstiev uvidíme v priebehu nadchádzajúceho víkendu aj v rámci Rally Show Győr s posádkou Ferenc Vincze – Nándor Percze. O tom vás však budeme informovať neskôr.

Miro Majláth