XIQIO Racing Team praje pekné a pokojné Vianoce

Vianoce sú pred nami a s nimi prichádza aj bilancovanie sezóny. Inak tomu nie je ani v slovenskom XIQIO Racing Teame, ktorý v sezóne 2023 dosiahol najlepšie výsledky vo svojej histórii. 

Už začiatok sezóny 2023 bol v košickom XIQIO Racing Teame výnimočný. Do tímových dielní napochodovali nové auto, Škoda Fabia Rally2 evo, ovenčené v sezóne 2022 ziskom českého rally titulu. Po tomto momente prišlo k dohode s maďarskou posádkou Ferenc Vincze – Nándor Percze, že práve so Škodou Fabia Rally2 evo slovenského tímu absolvuje kompletnú maďarskú sezónu. Výsledkom je absolútny maďarský titul rally majstra.


Foto: XIQIO Racing Team

Rally šampionát však nebol jediným, kde mohli fanúšikovia rally sledovať Škodu Fabia Rally2 evo na tratiach. Od podujatia Rajd Rzeszowski sa toto vozidlo predstavilo aj v rukách poľskej rally dvojice Kacper Wróblewski – Jakub Wróbel. Napriek faktu, že pre táto posádka úvodnú polovicu súťaže neabsolvovala, v rámci tej druhej dosahovala výborné výsledky, o čom hovorí niekoľko víťazstiev a niekoľko druhých miest v absolútnom poradí.

 „Už pred sezónou 2023 sme v našom XIQIO Racing Teame vedeli, že musíme zakúpiť nové auto. To sa aj podarilo a my sme domov priviezli Škodu Fabia Rally2 evo. Tým pádom bolo rozhodnuté, že sezónu absolvujeme s posádkou Ferenc Vincze – Nándor Percze. Na začiatku sme o tom nechceli hovoriť, ale cieľ v tomto prípade bol jasný, zisk absolútneho maďarského rally titulu bol jasný. V rámci súťaží sa totiž môže udiať hocičo, môže prísť k havárii, poruche techniky, či k iným nepredvídateľným udalostiam, ktoré by nás vyradili z bojov. Všetko sa však podarilo a ja som veľmi šťastný. Medzitým sme už začali spolupracovať aj s Kacperom Wróblewským, pričom on spoločne s Jakubom Wróbelom rovnako špičkovo s našou Škodou Fabia Rally2 evo reprezentovali na rally v Poľsku. Naše auto má vo svojej histórii za sebou už dvadsaťdva štartov, z toho trinásť víťazstiev a iba jeden jediný krát nebolo na stupňoch pre najrýchlejších troch. Je to naozaj neuveriteľná štatistika a ja by som ju nerád zakríkol. Pevne verím, že to takto pôjde aj naďalej,“ zhodnotil Marián Mičák po najúspešnejšej sezóne XIQIO Racing Teamu.


Foto: XIQIO Racing Team

„Máme po sezóne a čakajú nás najkrajšie sviatky v roku. Preto by som rád poprial všetkým ľuďom dobrej vôle, priaznivcom slovenského XIQIO Racing Teamu, ale aj všetkým súťažným posádkam a rovnako aj všetkým fanúšikom príjemné a hlavne pokojné prežitie Vianoc, veľa zdravia, šťastia a pohody,“ doplnil záverom Marián Mičák, šéf slovenského XIQIO Racing Teamu.

Miro Majláth