XIQIO Racing Team smeruje na 32. Rajd Rzeszowski 2023

Slovenský XIQIO Racing Team so Škodou Fabia Rally2 evo po podujatí u našich južných susedov smeruje teraz na sever, do Poľska. Tu sa bude konať 32. Rajd  Rzeszowski 2023.

Za volantom vozidla Škoda Fabia Rally2 evo sa v tomto prípade predstaví jeden z veľmi rýchlych poľských jazdcov Kacper Wróblewski, ktorého poznáme nielen z poľského rally šampionátu, ale aj nášho domáceho, v ktorom už niekoľkokrát bojoval. Ak sa pozrieme napríklad na výsledky z minuloročného Rzeszowa, práve Kacper dojazdil na druhom mieste slovenského absolútneho poradia. Nielen Kacper, ale aj jeho spolujazdec je slovenským rally fanúšikom veľmi dobre známy. Je to Jakub Wróbel, ktorého poznáme zo spolupráce s Grzegorzom Grzybom – sedemnásobným slovenským rally šampiónom, ale aj inými poľskými jazdcami súťažiacimi na Slovensku. Obaja budú v priebehu nadchádzajúceho víkendu bojovať o čo najlepšie umiestnenie na 32. Rajd Rzeszowski 2023 so Škodou Fabia Rally2 evo slovenského XIQIO Racing Teamu.

„Po Rallye Veszprém 2023, ktorej sme sa s našim vozidlom zúčastnili počas minulého víkendu, v našich tímových dielňach doslova „koncert rúk“ pri demontáži šotolinového podvozku a montáži asfaltového. Okrem toho bolo treba celé auto očistiť od blata a samozrejme komplet skontrolovať. Auto z Veszprému prišlo do dielne cca o 18:30 večer a ráno o 8:00 bolo už pripravené na polep. Ten bol dokončený okolo obeda a na druhý deň s ním už Kacper Wróblewski testoval. Naši mechanici poriadne zamakali, za čo im patrí moja veľká vďaka,“ opísal Marián Mičak prípravu vozidla na Rajd Rzeszowski.


32. Rajd Rzeszowski 2023 štartuje v dňoch 10. – 12.8.2023 v poľskom Rzeszowe. Slávnostný štart súťaže bude v piatok od 20:00 hodiny na rzeszowskom námestí. Počas piatku a soboty (11. – 12.8.2023) čaká na súťažiacich trať o celkovej dĺžke takmer šesťsto kilometrov. V tomto počte je započítaných aj stopäťdesiattri meraných kilometrov, ktoré budú rozdelené do jedenástich poriadne náročných rýchlostných skúšok. Cieľ súťaže je naplánovaný na sobotu od 17 hodiny 30 minúty.

Miro Majláth