XIQIO Racing Team smeruje na Veszprém Rallye 2023

IMG_0822
Foto: Bence Danyik

Sedemdesiatka prihlásených, ale aj takmer dvadsiatka vozidiel špecifikácie R5, medzi nimi aj novšie Rally2 evo, nesmierne množstvo veľkých štvorkoliek a veľmi rýchlych dvojkoliek.


Foto: Bence Danyik

Taká bude Veszprém Rallye 2023. Podujatie, ktoré odštartuje ako ďalšie kolo maďarských rally majstrovstiev sa bude konať na nespevnenom povrchu, čiže šotoline. No a na štarte nebude chýbať ani aktuálny líder priebežného poradia maďarského rally šampionátu, Ferenc Vinze. Samozrejme po jeho pravom boku sa predstaví aj Nándor Percze, pričom spoločne odštartujú na Škode Fabia Rally2 evo slovenského XIQIO Racing Teamu.

„Máme pred sebou ďalšie kolo maďarských rally majstrovstiev vo Veszpréme. Našu Škodu Fabia Rally2 evo opäť po tratiach poriadne ponaháňa posádka Ferenc Vincze – Nándor Percze. Keďže sa jedná o šotolinovú súťaž, mechanici nášho košického tímu museli auto po poslednej rally súťaži nielen poriadne skontrolovať, ale čakala ich aj demontáž asfaltového podvozku a montáž šotolinového. Všetko sme však zvládli, Ferenc na krátkom teste auto už aj vyskúšal a doladil posledné detaily. V piatok nás čaká ešte oficiálny test, čiže shakedown v mieste podujatia a potom už samotná súťaž, ktorá v tomto prípade bude jednoetapová,“ povedal šéf XIQIO Racing Teamu, Marián Mičák.


Foto: Bence Danyik

Veszprém Rallye 2023 odštartuje v dňoch 5. – 6.8.2023 ako ďalšie kolo tohtoročného maďarského rally šampionátu. V sobotu (5.8.2023) čakajú na súťažiacich už tradičné preberania, ale aj spomínaný shakedown a obhliadka tratí. V nedeľu (6.8.2023) odštartuje o 8:00 hodine súťaž, ktorej celková dĺžka bude takmer štyristo kilometrov, pričom meraných bude stodvadsaťjeden. Tie budú rozdelené do siedmych rýchlostných skúšok. Cieľ Veszprém Rallye 2023 je plánovaný na 18 hodinu a 36 minútu. 

Miro Majláth