XIQIO Racing Team smeruje opäť do Maďarska, teraz na FIA ERC

IMG_1205
Foto: XIQIO Racing Team

Športové sedačky vozidla Škoda Fabia Rally2 evo po víťaznom podujatí v Poľsku neostanú opustené ani počas nadchádzajúceho víkendu. Slovenský tím totiž smeruje do Maďarska.

IV. Rally Hungary 2023 privíta v dňoch 6. – 8.10.2023 podujatie zaradené do seriálu FIA European Rally Championship. Popri tejto vrcholnej súťaži sa bude konať zároveň aj posledné kolo maďarských rally majstrovstiev. V nich už v predstihu získala absolútny majstrovský titul posádka Ferenc Vincze – Nándor Percze jazdiaca s vozidlom Škoda Fabia Rally2 evo slovenského XIQIO Racing Teamu.


Foto: XIQIO Racing Team

Okrem spomínanej posádky budú mať možnosť fanúšikovia na tratiach sledovať aj kompletnú európsku jazdeckú rally špičku. Čo sa týka techniky, tak tu to bude rovnako poriadna nádielka, dvadsaťpäť vozidiel najnovšej špecifikácie Rally2, ako aj množstvo najnovších továrenských vozidiel v iných klasifikáciách. Samotná súťaž bude mať centrum v meste v meste Nyiregyháza a rýchlostné skúšky sa budú konať iba pár kilometrov od slovensko-maďarských hraníc. Keďže niektoré úseky rýchlostných skúšok pôjdu iba niekoľko desiatok metrov od hraníc, určite početnú divácku kulisu budú tvoriť aj Slováci. 

„Som rád, že po týždni sa naša Škoda Fabia Rally2 evo opäť zapojí do súťaže. S Ferencom a Nándorom sme absolvovali kompletnú rally sezónu v Maďarsku, v jej závere berieme absolútny titul Majstrov Maďarska v rally a teraz sa spoločne zúčastníme aj posledného podujatia seriálu FIA European Rally Championship. Bude to parádne porovnanie s európskou špičkou a ja pevne verím, že dopadne dobre,“ povedal Marián Mičák, šéf slovenského XIQIO Racing Teamu. 


Foto: XIQIO Racing Team

Pri pohľade na samotnú súťaž, tu treba konštatovať, že organizátor IV. Rally Hungary 2023 pripravil súťaž, ktorá odštartuje v dňoch 6. – 8.10.2023. Celkový počet kilometrov bude takmer deväťsto. Rýchlostných skúšok bude dvanásť a ich spoločná dĺžka bude mať viac ako stoosemdesiat kilometrov. Štart súťaže je naplánovaný na piatok, kedy súťažiaci absolvujú najskôr kvalifikačný test a podvečer aj úvodnú rýchlostnú skúšku na Rabócsiringu. V sobotu účastníkov čaká sedem rýchlostných skúšok a v nedeľu ďalších päť. Meno víťazov IV. Rally Hungary 2023 sa dozvieme v nedeľu po 16 hodine 45 minúte.

Miro Majláth