XIQIO Racing Team so Škodou Fabia Rally2 evo na 56. Mecsek Rally 2023

IMG_0647
Foto: XIQIO Racing Team

Ako sme si už v tomto roku zvykli, slovenský XIQIO Racing Team sa spoločne s posádkou Ferenc Vincze – Nándor Percze zúčastňuje maďarského rally šampionátu.


Foto: XIQIO Racing Team

A treba povedať, že veľmi úspešne, pričom v rámci dvojice úvodných podujatí dojazdila posádka Vincze – Percze raz na druhom mieste absolútneho poradia a raz absolútne zvíťazila. To by sa však nestalo bez poctivej prípravy vozidla Škoda Fabia Rally2 evo slovenského XIQIO Racing Teamu.

„Príprava súťažného vozidla je veľmi náročná. Dobre vieme, že bez fungujúcej techniky sa ani najlepšia posádka na svete nepohne z miesta. A preto je naša Škoda Fabia Rally2 evo neustále, po každej súťaži kompletne skontrolovaná a diely, ktorým končí životnosť sú okamžite nahrádzané novými,“ vysvetlil Marián Mičák, šéf slovenského XIQIO Racing Teamu prečo Škoda Fabia Rally2 evo tak dobre funguje.


Foto: XIQIO Racing Team

Teraz XIQIO Racing Team spoločne so súťažnou posádkou Ferenc Vincze – Nándor Percze čaká absolvovanie tretieho kola maďarských rally majstrovstiev, 56. Mecsek Rally 2023. Centrum súťaže bude sústredené v meste Pécs ležiacom na juhu Maďarska. Rýchlostné skúšky sa budú konať v okolí mesta, pričom v priebehu dvoch etáp súťažiacich čaká zdolávanie trate o celkovej dĺžke takmer päťstosedemdesiat kilometrov. V tomto počte je započítaných už aj stošesťdesiatjeden meraných kilometrov. Tie budú rozdelené do dvanástich rýchlostných skúšok, po šesť na etapu. Slávnostný štart 56. Mecsek Rally 2023 je naplánovaný na piatok (23.6.2023) na 12:00 a prvú súťažnú posádku na cieľovej rampe fanúšikovia privítajú v sobotu (24.6.2023) od 15:36 hodiny.


Foto: XIQIO Racing Team

O tom, ako sa darilo aktuálne vedúcej posádke maďarských rally majstrovstiev Ferencovi Vinczemu a Nándorovi Perczemu so Škodou Fabia Rally2 evo slovenského XIQIO Racing Teamu vás budeme informovať po skončení súťaže 56. Mecsek Rally 2023.

Miro Majláth